TEKLİF VEYA SORULARINIZ İÇİN   BİZE YAZIN »

 Epos, gayrimenkul yatırımına değer katıyor|Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme pek çok gayrimenkul projesine ve kentsel dönüşüm projelerine hizmet veriyor.

Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme bu yıl 20. Yaşını kutluyor. Bu zaman zarfında İstanbul’a sembol olmuş pek çok gayrimenkul yatırımına danışmanlık hizmeti veren Epos, değerleme faaliyetlerini SPK ve BDDK onayıyla sürdürüyor. Epos, Gayrimenkul Portföy değerlemeleri, fizibilite etütleri, en etkin ve verimli kullanım analizi ve pazar araştırmaları gibi çalışmaların yapılmasıyla başlayan süreç,  yatırım kararının kesinleşmesinin ardından mimari çalışmalar yapılıyor. En fonksiyonel ve en estetik projenin ortaya çıkması için yatırımcılarla beraber interaktif bir süreç başlıyor. Bu süreçlerin ardından da proje doğuyor. Projenin iç mekan özellikleri, hedef profili, satış senaryoları ve fiyatlandırması da belirlendikten sonra artık proje kullanıcısıyla buluşmaya hazır hale geliyor.  Epos bu hizmetlerini Sur Yapı, Babacan Yapı, Tekfen, Mesa gibi gayrimenkul yatırımı yapan şirketlere verdi. Epos’un çalışmaları bazen projenin başından sonuna kadar olduğu gibi bazen de danışmanlık hizmetleri şeklinde olabiliyor.

“Değerleme şirketi adaletin terazisidir”
Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Can Çekici kentsel dönüşüm projeleri için de çalıştıklarını belirterek, kentsel dönüşümü aslında bir felsefe olarak görmek gerektiğini söyledi. “Kentsel dönüşüm yeni mekanların oluştuğu, sosyal olguların yeniden biçimlendiği çalışmalardır. Fakat Türkiye’de bu biraz binaları yeniden yıkma ve yenileme olarak görülüyor”  dedi. Çekici kentsel dönüşümü takımlar arası bir süreç olarak değerlendirdiğini, tek tarafın menfaatlerinin kesinlikle söz konusu olamayacağını söyledi. “Biz Epos olarak kentsel dönüşüm projelerinde hem yatırımcının hem hak sahiplerinin hem de toplumun menfaatine uygun şekilde hareket ediyoruz. Değerleme şirketleri bu noktada adaletin terazisi konumunda olmalılar” diyen Çekici, kentsel dönüşümde mevcut alanının değerlendirilmesinin ardından hak sahiplerine eski hak sahipliği oranında paylarının verildiğini söyledi.  Yeşil ve sürdürülebilir binaların yapılması konusunda da sürekli çalışmalar yaptıklarını anlattı.  Epos, Fikirtepe’de Nuhoğlu firmasının kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar yürüttü. Bunun yanında ada bazlı ve münferit dönüşüm projelerine de imza attı.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2015 EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş. – Tüm Hakları Saklıdır! Tasarım ve Uygulama: Entegre İşler